Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja naszego ciała w różnych okresach roku wymaga używania innego rodzaju kosmetyków, ponieważ od temperatury czy wilgotności powietrza potrzeby naszej skóry i ciała się zmieniają.

W ciepłych, letnich miesiącach nasze ciało jest bardzo narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, co powoduje nadmierne wysuszanie się skóry oraz często przebarwienia. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest codzienne stosowanie lekkich, szybko wchłaniających się balsamów. Dodatkowo warto używać rozjaśniających balsamów z filtrem SPF-30. Powodują one ochronę przed promieniowaniem UV.

Zadbaj o skórę w czasie lata i zimy

Dla kobiety lubiącej opaleniznę wręcz idealnym rozwiązaniem jest codzienne używanie olejku na bazie oleju z marchwi. Dzięki niemu nasza skóra staje się piękna i odpowiednio nawilżona. Powoduje on także przyśpieszenie opalania oraz regenerację skóry po opalaniu. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie codziennie lekkiego balsamu z wyciągiem z aloesu.

Natomiast w trakcie zimnych miesięcy nasza skóra zazwyczaj staje się bardzo wysuszona pomimo unikania wystawiania jej na działanie mrozu. Zimno ogranicza w naszym ciele wydzielanie gruczołów łojowych, które naturalnie nawilżają naszą skórę i pozbawia ją naturalnej ochrony. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie masłowych balsamów jako codziennej pielęgnacji. Świetnym rozwiązaniem jest używanie masła shea zarówno na całe ciało jak i na dłonie, które również są narażone na szkodliwe działanie zimnego powietrza.

(ZOBACZ TAKŻE:  Czy warto stosować krem do rąk? )

Często jesienią i zimą zdarza się złuszczanie się naskórka. Na to idealnym rozwiązaniem jest używanie kosmetyków, głównie peelingów i balsamów zawierających wyciąg z migdałów i wosk pszczeli. Także jak widzicie dla każdej pory roku jest wymagana odpowiednia pielęgnacja naszego ciała i skóry. Jednak wybór kosmetyków, który możemy wybrać jest ogromny i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej z nas.