Piękny uśmiech dla każdego – oszukajmy naturę

Któż z nas nie chciałby mieć pięknego, iście hollywoodzkiego uśmiechu? Niestety nie dla każdego natura okazała się na tyle łaskawa i w wielu przypadkach linia uzębienie zdecydowanie odbiega od ogólnie przyjętych standardów piękna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby naturze odrobinę pomóc.

Naprawmy to!

Obecnie dostępne technologie na rynku pozwalają we względnie łatwy i szybki sposób doprowadzić do skorygowania wady zgryzu. Jedną z najnowocześniejszych metod, jest leczeniem systemem Clear Aligner. Polega on na nakładaniu na zęby biokompatybilnych nakładek, które dzięki swojej całkowitej przezroczystości i łatwości w zakładaniu i zdejmowaniu, w niczym nie przeszkadzają w codziennym życiu. Ze względu na łatwość, z jaką można zdjąć nakładki, metoda ta polecana jest jedynie bardzo zdyscyplinowanym pacjentom, którzy nie będą lekceważyć zaleceń lekarza ortodonty. Metoda ta, ze względu na swoją innowacyjność, dostępna jest jak do tej pory jedynie w większych miastach. Znalezienie jej nie jest jednak trudne, wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej, wpisując hasła: dobry stomatolog centrum, lub Clear Aligner.

A może coś innego?

Oprócz wspomnianej wcześniej metody, na rynku dostępne są jeszcze modele aparatów. Bardzo popularny aparat lingwalny, który podobnie jak Clear Aligner, pozwala zachować całkowitą dyskrecje prowadzonego leczenia. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych metod korekcji, jest używanie zamków estetycznych, lub metalowych. Jest to właśnie ten tradycyjny aparat znany nam z dzieciństwa.

Po zakończeniu leczenia aparatem i jego zdjęciu, konieczne będzie ustabilizowanie łuku zębowego. W tym celu stosowany jest retainer osamu, czyli wykonana z folii elastycznej, szyna termoformowalna. Długość jej stosowania uzależniona jest od stopnia wcześniejszego zdeformowania zgryzu i może wynosić nawet kilka lat.

To, jaki aparat na zęby warto wybrać, zależy głownie od naszych osobistych potrzeb. Jeśli zależy nam na maksymalnie dużej estetyce i cena nie gra pierwszych skrzypiec, naszym wyborem będą najnowsze obecnie stosowane techniki. Jeśli jednak nie chcemy wydawać zbyt dużej sumy i nie zależy nam na ukryciu naszego leczenia, zwykle aparaty również doskonale spełnią swoje zadanie. Należy pamiętać przede wszystkim, że to lekarz sprawi, że nasz uśmiech zmieni swoje oblicze, a nie aparat na zęby.