Ochroń skórę przed smogiem

Negatywny wpływ smogu na skórę

Mimo, że nadeszła wiosna i robi się coraz cieplej to nie możemy zapominać o smogu, który lubi powracać w najmniej oczekiwanym momencie. Na jego działania jesteśmy narażeni przede wszystkim zimą, ale zdarza się tak, że nawet późną wiosną możemy wyczuć mglisty dym w powietrzu.

Zanieczyszczenie powietrza szczególnie na obszarach miejskich jest spowodowane przez ruch samochodowy oraz spalanie drewna i węgla w systemach grzewczych. Smog oczywiście działa szkodliwie na nasz organizm oraz na skórę.

Negatywny wpływ smogu na skórę

Szkodliwe cząsteczki, które dostają się do atmosfery, są bardzo łatwo wchłaniane przez skórę. Jest ona szczególnie narażona na zanieczyszczenia, a to niekorzystanie może na nią wpłynąć. Przez to, że zanieczyszczenie powietrza narusza warstwę ozonową, wzrasta zachorowalność na raka skóry. Dodatkowo mogą się pojawić takie problemy jak suchość skóry, przedwczesne starzenie się, przebarwienia, zmarszczki, wypryski, trądzik czy łuszczyca. Zanieczyszczenie powietrza działa dość agresywnie na skórę i aktywuje różne stany zapalne, a to powoduje powstawanie nieestetycznych przebarwień. W innym przypadku może dojść do rozrostu naczyń krwionośnych, które wywołują zaczerwienienia, a także mogą doprowadzić do pojawienia się trądziku różowatego.

Detoksykacja skóry

Wbrew pozorom nie pozostajemy bezradni wobec smogu. Są pewne rzeczy, dzięki którym ochronisz swoją skórę. Absolutną podstawą będą wszelkiego rodzaju kremy nawilżające, a w szczególności warto pomyśleć nad wyposażeniem się w krem detoksykujący. Tutaj to właśnie detoksykacja będzie na pierwszym miejscu przy pielęgnacji naszej skóry. Warto rozejrzeć się za produktami, które posiadają w swoim składzie węgiel ubame. Dzięki temu skóra z dnia na dzień będzie coraz bardziej promienna, a także zauważysz, że jest gładka i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Stosując odpowiednie produkty, które zawierają między innymi witaminę C, A i B3, Twoja skóra będzie długotrwale nawilżona, odżywiona i zregenerowana.