Obiady w szkole – co powinno znaleźć się na talerzu dziecka?

Obiady w szkole - co powinno znaleźć się na talerzu dziecka

Przyjmuje się, że człowiek zjada trzy główne posiłki w ciągu dnia i oprócz tego dwie przekąski: drugie śniadanie i podwieczorek. Młody człowiek w szkole spędza wiele godzin, w związku z tym dobrze, aby zjadł tam ciepły posiłek – obiad.

Jaka powinna być dieta dla dziecka?

Dieta dziecka powinna być zbilansowana, to znaczy powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych. Proporcje pomiędzy węglowodanami, tłuszczami, a białkiem muszą być dopasowane do potrzeb wieku dziecka. Witaminy i minerały są niezwykle istotne w menu maluchów i nastolatków. Ich organizm dopiero się rozwija, a co za tym idzie, rośnie. Musi mieć odpowiednie paliwo, aby dobrze się rozwijać i regenerować. Szkoła może zaoferować dzieciom pyszne, zdrowe obiady, trzeba jednak zadbać o dobrego ich wykonawcę, panią kucharkę lub catering z zewnątrz. Co będzie lepszym wyborem? Warto wiedzieć, że nauka pochłania mnóstwo energii, a gdy dodajemy do tego jeszcze fakt, że dzieci są aktywne fizycznie, doskonale rozumiemy, jak niezwykle ważne jest to co znajduje się na ich talerzu.

Reklama: AlmaVerde - Catering dla przedszkoli, szkół i żłobków

Kucharka czy catering?

Catering ma wiele zalet i znaczną przewagę nad przygotowywaniem posiłków w szkole. Dla dyrekcji ważne są przede wszystkim finanse i tutaj catering zdecydowanie wygrywa. Jednak oprócz tego, ważny jest fakt, że catering zapewnia dopasowanie posiłków pod różne schorzenia – można wybrać dietę bezglutenową, bezmleczną czy też dopasowaną pod konkretne nietolerancje danych dzieci. Catering, z racji faktu, że świadczy usługi dla różnych jednostek, nie ma żadnego problemu z dostosowaniem się do spełnienia specjalnych zachcianek. Obiady dla szkół muszą być zawsze świeże i smaczne, a także przygotowane z najwyższej jakości składników. I catering dla szkół te założenia spełnia.

Dzieci kształtują swoje nawyki od najmłodszych lat. Dobrze, aby wzorce miały nie tylko w domu rodzinnym, ale też w szkole. W końcu szkoła powinna nie tylko uczyć, ale też wspomagać rodziców w wychowaniu. Jedzenie to niezwykle ważne zagadnienie w całym życiu człowieka.