3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

Obiady w szkole – co powinno znaleźć się na talerzu dziecka?

Obiady w szkole – co powinno znaleźć się na talerzu dziecka?

Przyjmuje się, że człowiek zjada trzy główne posiłki w ciągu dnia i oprócz tego dwie przekąski: drugie śniadanie i podwieczorek. Młody człowiek w szkole spędza wiele godzin, w związku z tym dobrze, aby zjadł tam ciepły posiłek – obiad.

Jaka powinna być dieta dla dziecka?

Dieta dziecka powinna być zbilansowana, to znaczy powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych. Proporcje pomiędzy węglowodanami, tłuszczami, a białkiem muszą być dopasowane do potrzeb wieku dziecka. Witaminy i minerały są niezwykle istotne w menu maluchów i nastolatków. Ich organizm dopiero się rozwija, a co za tym idzie, rośnie. Musi mieć odpowiednie paliwo, aby dobrze się rozwijać i regenerować. Szkoła może zaoferować dzieciom pyszne, zdrowe obiady, trzeba jednak zadbać o dobrego ich wykonawcę, panią kucharkę lub catering z zewnątrz. Co będzie lepszym wyborem? Warto wiedzieć, że nauka pochłania mnóstwo energii, a gdy dodajemy do tego jeszcze fakt, że dzieci są aktywne fizycznie, doskonale rozumiemy, jak niezwykle ważne jest to co znajduje się na ich talerzu.

Kucharka czy catering?

Catering ma wiele zalet i znaczną przewagę nad przygotowywaniem posiłków w szkole. Dla dyrekcji ważne są przede wszystkim finanse i tutaj catering zdecydowanie wygrywa. Jednak oprócz tego, ważny jest fakt, że catering zapewnia dopasowanie posiłków pod różne schorzenia – można wybrać dietę bezglutenową, bezmleczną czy też dopasowaną pod konkretne nietolerancje danych dzieci. Catering, z racji faktu, że świadczy usługi dla różnych jednostek, nie ma żadnego problemu z dostosowaniem się do spełnienia specjalnych zachcianek. Obiady dla szkół muszą być zawsze świeże i smaczne, a także przygotowane z najwyższej jakości składników. I catering dla szkół te założenia spełnia.

Dzieci kształtują swoje nawyki od najmłodszych lat. Dobrze, aby wzorce miały nie tylko w domu rodzinnym, ale też w szkole. W końcu szkoła powinna nie tylko uczyć, ale też wspomagać rodziców w wychowaniu. Jedzenie to niezwykle ważne zagadnienie w całym życiu człowieka.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 15 =