3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plBudownictwo i aranżacjaPrzemysł i technologie

Nieprzyjemny zapach z kanalizacji

Nieprzyjemny zapach z kanalizacji

W zlewie kuchennym codziennie lądują resztki jedzenia – pozostałości po posiłkach, kawałki warzyw i owoców, fusy po kawie i herbacie. Nie ma problemu, gdy są to tylko małe okruszki, ale sprawa jest bardziej poważna, gdy w odpływie lądują coraz większe kawałki.

To prosta droga do zatkania odpływu a w konsekwencji do wylewania się do zlewu brudnej, śmierdzącej zgnilizną wody. Często można to szybko odetkać, niestety nie zawsze. Aby zapobiegać takim sytuacjom warto zaopatrzyć się w specjalne małe sitka do odpływów i umieścić je zarówno w kuchni jak i w wannie lub kabinie prysznicowej. Zabezpieczenie łazienkowego odpływu przed włosami jest bardzo ważne – kule gnijących włosów są bardzo ciężkie do własnoręcznego usunięcia, podobnie zresztą jak zalegające i psujące się w rurach odpady organiczne.

Co robić, gdy staramy się utrzymywać czystość jak możemy a przykry zapach z rur w kuchni lub łazience utrudnia normalne funkcjonowanie? Najprawdopodobniej kanalizacja jest już tak zatkana, że nie pomogą domowe sposoby. Wtedy trzeba wezwać specjalistów, którzy odpowiednimi urządzeniami przetkają i wyczyszczą rury w domu. Po oczyszczaniu warto dołożyć wszelkich starań, by taka sytuacja nie powtórzyła się już w najbliższym czasie. Pamiętajmy, że regularne czyszczenie brodzika i zlewu zapobiegnie nieprzyjemnym zapachom, wywoływanych przez bakterie, namnażające się na resztkach jedzenia. Regularnie usuwając te pozostałości pozbędziemy się tez problemów zapachowych.

Udostępnij