3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Turystyka i rekreacja

Najczęściej wybierane kierunki w Polsce w 2019 roku

Najczęściej wybierane kierunki w Polsce w 2019 roku

Jednodniowe wycieczki krajowe to okazja do zwiedzenia pięknego zakątka własnego kraju, nie ponosząc przy tym dużych wydatków. Obecnie jest to ciekawy sposób np. na weekendowy wyjazd w gronie rodziny. Gdzie w 2019 roku jeździliśmy najczęściej i które kierunki są warte polecenia? Oto ranking miejsc, które warto obaczyć w Polsce, decydując się na wycieczkę z dobrym biurem podróży takim jak np. Dar-Tour.

Wrocław i jego Rynek

Wrocław jest cały czas chętnie wybieranym miastem do zwiedzania. Punktem kluczowym każdej wycieczki jest tamtejszy Rynek, który jest jednym z największych w Europie. Odbywają się na nim liczne imprezy sezonowe, a w okresie zimowym słynny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Rynku można też znaleźć Muzeum Pana Tadeusza, a w nim jedyny na świecie rękopis dzieła Adama Mickiewicza. We Wrocławiu warto też zobaczyć Galerię Neonów przy ul. Ruskiej 46C – w sam raz dla miłośników neonowych pokazów.

Książ i zamek, którego nie można nie zobaczyć

Na polskiej mapie ciekawych miejsc do zwiedzania nie może zabraknąć zamku Książ. To miejsce, które ma za sobą burzliwą historię, ponieważ na przestrzeni wieków zamek przechodziło z jednych rąk do drugich. Do dziś zagadką jest historia jego powstania. Obecnie tego majestatycznego budynku nie można nie zwiedzić będąc w pobliżu, także z uwagi na malowniczą okolicę i lasy, które go otaczają.

Wambierzyce, czyli Śląska Jerozolima

Propozycja na wyjazd rodzinny na jeden dzień to np. Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Oprócz samej bazyliki, która zachwyca swoim wystrojem w tej okolicy warto też zobaczyć ruchomą szopkę, która jest otwarta codziennie od maja do końca września. Miłośnicy legend i przekazów z dawnych czasów w Wambierzycach mogą też poznać historie związane z tym miejscem, także w zakresie kultu religijnego.

Decydując się na jednodniowe wycieczki krajowe warto skorzystać z oferty renomowanego biura podróży takiego jak Dar-Tour. Dzięki niemu można zwiedzić tak urokliwe miejsca na mapie Polski jak Książ, Wrocław i inne, dla wielu turystów stale nieodkryte, ale niezwykle piękne miejsca.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =