3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

Na tropach atrakcji w Malborku

Na tropach atrakcji w Malborku

Czy mieliście kiedyś przyjemność odwiedzić Malbork? A czy w ogóle słyszeliście o takiej miejscowości? Na pewno tak, ponieważ jest to słynne miejsce ze względu na historię związaną z Krzyżakami. Właśnie przez to warto odwiedzić Malbork, który pomimo tego, że nie jest wielkim miasteczkiem, ma w sobie wiele fajnych ciekawostek wartych zobaczenia.

Warto od razu dodać, że nie można się tutaj zatrzymać tylko na kilka godzin. Lepiej od razu zarezerwować sobie nocleg w Malborku, dzięki czemu wszystko ze spokojem będziecie mogli obejrzeć. Trzy, cztery dni, a nawet tydzień, jak nie dłużej – w końcu z tego miasta blisko będziecie mieli również nad morze. Nocleg będziecie mogli wykupić sobie już nawet w domu w jednym z hoteli należących do znanych placówek lub w mniej znanych zajazdach, gdzie zawsze czeka na Was miła i serdeczna atmosfera. Kilka takich dobrze położonych miejsc noclegowych znajdziecie w pobliżu samego zamku krzyżackiego.

A skoro już o zamku mowa, to warto zastanowić się co można zobaczyć w mieście. Oczywiście nie można pominąć wspomnianego zamku, który był główną siedzibą całego zakonu krzyżackiego. Ten największy zamek w Europie dumnie unosi się nad całym miastem. Otoczony fosą przypomina o latach świetności, kiedy to w zamku odbywały się bardzo ważne narady, które po części dotyczyły również losu Polski. Mistrzowie Zakonu spacerowali po korytarzach, ogrodzie, w więzieniu można było spotkać często wiele osób. Losy rycerzy były najróżniejsze. Teraz znajduje się tam wspaniałe muzeum, które przypomina o latach świetności tego miejsca.

Warto również zobaczyć cudowny Dino Park, niezależnie od tego, czy będziecie mieli ze sobą dzieci, czy też nie. Powtórka z lekcji biologii przyda się każdemu, a tym bardziej, że jest przygotowana w tak dobry i przyswajalny sposób. Wszyscy bardzo chętnie oglądają te wszystkie gady, które kiedyś rządziły na ziemi. Teraz już ich nie ma, jednak tak wspaniałe muzea właśnie przypominają nam o tych czasach, kiedy to one były największe i jedyne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dziewiętnaście =