Lepiej wybrać się do hotelu w Rzeszowie czy Radomiu?

Znak zapytania

Wielu podróżników ma swoje ulubione miejsca, do których z sentymentem wraca nawet kilka razy w roku. Te miejsca zwykle są wybierane ze względu na walory estetyczne, ulubioną restaurację, wyśmienity hotel, czy po prostu mile wspominane momenty. Wybierając się w podróż, możemy stanąć przed wyborem, czy lepiej udać się do hotelu w Rzeszowie czy Radomiu?

Oba te miasta mają swoją historię oraz kulturę, która może zaciekawić niejednego turystę.

Radom jest miastem ledwie kilka lat starszym niż Rzeszów, gdyż został założony już w X w, podczas gdy początki Rzeszowa sięgają stulecia XI. Przez 1000 lat historii, oba miasta dojrzały na tyle, aby być w stanie zachęcić do odwiedzin wielu turystów ze wszystkich zakątków kraju.

Patrząc na infrastrukturę usługową, mogłoby się wydawać, że Radom jest lepiej przygotowany na przyjęcie podróżnych, lecz taka sytuacja ma miejsce dlatego, że jest to miasto położone w centralnej Polsce, niedaleko Warszawy. W Radomiu funkcjonuje również port lotniczy, który odpowiada w dużej mierze za ilość odwiedzających miasto turystów.

Rzeszów to z kolei miasto mniejsze, ze słabiej rozwiniętą infrastrukturą noclegową, ale bez wątpienia nie można go pominąć przy planowaniu nowej podróży po Polsce. Jest to miasto wojewódzkie z przepięknym rynkiem oraz zabytkową studnią znajdującą się na jego środku. Od wielu lat hotele w tym mieście podwyższają swój standard, aby ściągnąć nowych turystów, którzy jeszcze nie odkryli tego wyjątkowego, podkarpackiego zakątka kraju.. Rzeszów jest ostatnim dużym miastem na drodze w Bieszczady – góry które swoją dzikością i nieodkrytymi ścieżkami przyciągają wielu turystów każdego roku.

Reasumując. Zarówno Radom, jak i Rzeszów kryją w sobie mnóstwo, odległych sobie wzajemnie tajemnic. Każde z nich jest warte uwagi, choć nie próżno w nich szukać jakichkolwiek punktów stycznych.

Bez względu na to w którym mieście będziemy chcieli się zatrzymać warto wybrać dobry hotel na nocleg. Grupa Hoteli WAM oferuję zarówno w Rzeszowie jak i Radomiu bardzo dobrze wyposażone hotele które zdecydowanie sprawią że pobyt w mieście stanie się przyjemniejszy. Zachęcam do zapoznania się z ofertą tych dwóch hoteli (linki pod wpisem), być może będzie to czynnik który wpłynie na podjęcie przez Ciebie decyzji które miasto ostatecznie odwiedzić.