Latarka czołowa Petzl jako niezbędne wyposażenie każdego grotołaza

Latarka czołowa w sklepie Ratwork

Firma Petzl od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości latarek czołowych. W jej ofercie, wraz z premierą każdej nowej kolekcji pojawiają się produkty, które nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. W swojej pracy sięga po nie wielu grotołazów, którzy doskonale wiedzą, że warunki ich pasji nie pozwalają na stosowanie produktów niskiej jakości. Latarki zwykle wybierane są na podstawie parametrów technicznych, czyli przede wszystkim natężenia światła w stosunku do panujących warunków. My postanowiliśmy przyjrzeć się produktom firmy Petzl pod kilkoma innymi kątami. Poniżej znajdziecie nasze wnioski na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Na początku przyjrzyjmy się wyglądowi, ponieważ to on w pierwszej kolejności rzuca się w oczy

Oczywiście sprzęt dla grotołazów musi być po prostu dobry jakościowo, solidny i wytrzymały, ale przecież wielu z nich jest również typowymi gadżeciażami, dlatego również podczas wycieczek chcieliby mieć do swojej dyspozycji estetyczne, dobrej jakości sprzęty. I również w tym miejscu Petzl ich nie zawodzi. Konstrukcja jest niezwykle solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest to latarka czołowa, więc budowa musiała być odpowiednio przemyślana. Pasek elastyczny nie uciska i nie powoduje żadnego dyskomfortu, dlatego latarkę dobrze się użytkuje. Wadą na pewno jest system chłodzenia, który zajmuje sporo miejsca, ale z drugiej strony to właśnie on warunkuje w dużej mierze jakość lampy, dlatego powinno się zwracać na niego szczególną uwagę.

Obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga większego wysiłku podczas pracy. Wszystko sprowadza się do przełączania trybów światła oraz jego natężenia, które można dostosować do aktualnie panujących warunków. Wiadomo, że każda grota jest inna, dlatego taka funkcja jest niezwykle przydatna.

Grotołazy oddają się pasji, w której panują dość specyficzne warunki. Na szczęście latarka świetnie radzi sobie z pracą w terenie, dlatego z powodzeniem mogą stosować ją również w nocy jeśli wymaga tego ich hobby. Światło rozprasza się równomiernie i nie trzeba obawiać się, że na drodze nieoczekiwanie pojawi się drzewny konar lub korzeń a to również zasługuje na spory ukłon w stronę producenta. Oczywiście nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć również kilku słów na temat wytrzymałości baterii, co także ma istotny wpływ na jakość użytkowania oświetlenia. W przypadku latarek Petzla nie trzeba obawiać się, że na samym szczycie drzewa w środku nocy nagle stracimy dostęp do światła.

Czy warto więc posiadać taką latarkę?

Wspomnieliśmy już, że grotołazy nie mogą pozwolić sobie na stosowanie akcesoriów z niskiej półki jakościowej. Testując latarkę Petzl (kupioną w sklepie Ratwork) zyskaliśmy pewność, że jest to produkt idealny dla nich. Specyfika sportu, któremu się oddają wymaga od nich odwagi, ale przecież nie można przypłacać tego własnym bezpieczeństwem. To ono jest najważniejsze i przed przystąpieniem do jakichkolwiek zadań należy zwracać na nie szczególną uwagę. W przeciwnym może się to zakończyć przykrymi wypadkami, które na dobre zdyskwalifikują grotołaza do dalszej wędrówki.