Kremy do pielęgnacji dłoni

Wśród kremów do pielęgnacji dłoni można wyróżnić produkty regenerujące, odżywcze, nawilżające, ochronne i przeciwzmarszczkowe. Niektóre preparaty działają jednocześnie na kilka naszych problemów. Jeśli mamy bardzo zniszczone dłonie to warto zaopatrzyć się w krem regenerujący, który ma zadanie odbudować zniszczoną skórę.

Idealnie jest, gdy ma on również właściwości przeciwzmarszczkowe. Krem odżywczy zazwyczaj wzbogacony jest o dobroczynnie działające witaminy A i E. Zapobiega przede wszystkim wysuszaniu się skóry. Kremy ochronne natomiast mają za zadanie chronić nasze dłonie przed czynnikami atmosferycznymi, głównie przed wiatrem i mrozem. Ostatnią kategorią są kremy nawilżające, dzięki którym można mieć delikatną i w pełni nawilżoną skórę. Niewiele osób wie, że gliceryna, która jest dodatkiem praktycznie każdego kremu do rąk, wpływa niekorzystnie na naszą skórę podczas mroźnych dni. Warto więc unikać takich produktów podczas zimy. Glicerynę uzyskuje się przez zmydlanie tłuszczy roślinnych. W naturalny sposób osłania ona skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych. Wiąże ona wodę niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry, dlatego też działa łagodząco i nawilża przesuszoną skórę. Jak widać ma ona co prawna właściwości odżywcze i regenerujące, ale w połączeniu z niską wilgotnością powietrza i mrozem efekt jest odwrotny czyli następuje wysuszanie i pękanie skóry.

(ZOBACZ TAKŻE:  Czy warto stosować krem do rąk? )

Drogi czy tani?

Nieprawdą jest, że tanie kremy do rąk prezentują gorszą jakość. Takie twierdzenie pozwalałoby sądzić, że tylko drogi preparat ma właściwości odżywcze, regenerujące, nawilżające ochronne czy przeciwzmarszczkowe. Jest to oczywiście nieprawda. Zawsze przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na skład. Zdarza się bowiem, że produkty z górnej półki mają identyczne składniki jak te, które kosztują grosze. Zazwyczaj bowiem płacimy za markę i wymyślne opakowanie, a nie za to co jest w środku