Kompleksowe usługi, czy specjalistyczny wybór?

W Krakowie działa zarówno wiele indywidualnych wykonawców zajmujących się pojedynczymi usługami budowlanymi, jak i firm zajmujących się kompleksową budową całych budynków. Jeśli decydujemy się na budowę domu, czy innego obiektu, to może się pojawić pytanie – wybrać wielu wykonawców, czy jedną firmę?

W Krakowie mamy duży wybór, więc decyzja może być tym trudniejsza. Dlaczego? Jeśli mamy do wyboru dwie, trzy firmy budowlane w małej mieścinie, łatwiej będzie nam uzyskać o nich opinie, porównać wyniki pracy, czy po prostu z każdym osobiście porozmawiać. Gdy jednak w Krakowie po wpisaniu w wyszukiwarce „usługi budowlane” pojawi nam się kilkaset firm i wykonawców, nie sposób ich wszystkich sprawdzić, porównać, czy też nawet przekonać się, czy nie chcą nas naciągnąć i nie są oszustami.

Ale nie o tym tu mowa. Pytanie dotyczyło wyboru pojedynczych fachowców od jednej specjalności, czy firm świadczących kompleksowe usługi budowlane. Jeśli wybierzemy firmę, możemy przestać się martwić szukaniem innych wykonawców. Spisujemy jedną umowę i nie musimy się już niczym więcej przejmować. Właściwie możemy tylko doglądać czasem budowy, albo odebrać na koniec wykonany budynek. Jednak niektórzy mówią, że jak ktoś jest od wszystkiego, to tak naprawdę jest od niczego. Być może firma dobrze muruje, ale gorzej idzie im z kanalizacją. I jak to sprawdzić?

Natomiast jeśli zatrudnimy fachowca od kanalizacji, od dachówki, od tynków, murowania – wówczas wiemy, że każdy jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie i prace zostaną wykonane na najwyższym poziomie. Z drugiej jednak strony pojawia się trudność związana z szukaniem wszystkich tych pojedynczych wykonawców i fachowców, co może znacznie przedłużyć czas budowy i odbioru gotowego budynku. Co więc wybrać?

Trudno powiedzieć, bo to zależy od wielu czynników. Jedno jest pewne, jeśli decydujemy się na korzystanie z usług budowlanych w Krakowie, postarajmy się znaleźć kogoś z polecenia, bez względu na to, czy jest to firma, czy pojedynczy fachowiec.