Jak pielęgnować twarz

Piękna cera twarzy w okresie zimowym to nie lada wyzwanie. Nasza wrażliwa skóra na twarzy jest narażona na wiatr, mróz, ostre promienie słońca i wysuszenie powietrzem ogrzanym kaloryferami. Co więc należy zrobić, aby właściwie pielęgnować twarz w okresie zimowym?

Na początku warto się dowiedzieć, jaki typ skóry mamy. Inaczej będziemy dbać o skórę naczyniową, inaczej o tłustą, a inaczej normalną. Warto też dobierać kosmetyki zgodnie z naszym wiekiem. Zacznijmy jednak od początku. Pielęgnacja skóry twarzy zaczyna się od wewnątrz. Oznacza to, że nasza dieta, styl życia i używki również mają wpływ na jej wygląd. Starajmy się jeść warzywa, nawet zimą i owoce, pić soki oraz dużo wody, która nawilża cerę.

Pielęgnacja twarzy

Jeśli mamy niedobory jakiś witamin warto skonsultować się z lekarzem i przyjmować suplementy. Jeśli chodzi o kosmetyki, to w okresie zimowym należy stosować kremy bardziej tłuste, które lepiej nawilżą twarz i ochronią ją przed mroźnym powietrzem. Stosujmy je rano i wieczorem ,a w razie potrzeby również w ciągu dnia. Konieczne jest codzienne oczyszczanie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń powietrza. Dobry tonik, czy żel do mycia twarzy powinien załatwić sprawę. Raz na jakiś czas warto zastosować peeling, dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka i odświeżymy wygląd twarzy. Pamiętajmy też, że pielęgnacja twarzy jest procesem wieloetapowym, a okresie zimowym szczególnie trudnym . Należy dbać o wiele aspektów nasze zdrowia i wyglądu, by cieszyć się piękną twarzą w okresie zimowym.