3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Jak należy przygotować się do masażu?

Jak należy przygotować się do masażu?

Masaż tajski ma wiele pozytywnych w skutków nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Między innymi łagodzi stres, rozluźnia, uwalnia od bólu kręgosłupa i barków, a tak pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jednak zanim wybierzemy się na pierwszy masaż, stajemy przed wieloma problemami, ale także pytaniami, w jaki sposób się przygotować do takiej wizyty.

Przygotowanie do masażu.

Aby pierwszy tajski masaż nie był stresujący, warto odpowiednio się do niego przygotować. Dzięki temu nie będziemy zestresowani w gabinecie masażu. W dniu kiedy ma być masaż, zrezygnuj z picia alkoholu i napojów kofeinowych. Kawa ma działanie pobudzające, a na masaż idziemy aby się zrelaksować. Z kolei wypicie napojów wysokoprocentowych będzie utrudniać usunięcie toksyn z organizmu. Na godzinę przed zabiegiem należy zjeść jakiś lekki posiłek, aby uniknąć krępującego burczenia w brzuchu, a także nie skupiać się na uczuciu głodu. Należy jednak pamiętać, że powinien to być naprawdę lekki posiłek, ponieważ masaż jest wykonywany w pozycji leżącej, a zbyt obfity posiłek nie pozwoli nam się zrelaksować. Przed przyjściem na masaż zadbajmy o higienę ciała – najlepiej wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic. Jeśli wybieramy się na masaż twarzy to powinnyśmy wykonać wcześniej staranny demakijaż. Pamiętaj, że do masażu trzeba się rozebrać, najczęściej w gabinecie otrzymasz szlafrok, ręcznik i jednorazową bieliznę. Jeśli nie wiesz, czy w gabinecie, do którego się wybierasz otrzymasz wszystko – zadzwoń wcześniej i dowiedz się szczegółów.

Sprawdź: Chaiyo - Prawdziwy tajski masaż

W trakcie i po masażu

Przed wykonaniem masażu, masażysta zapyta się czy mamy jakieś miejsca bolące, na które powinien zwrócić uwagę. W trakcie masażu pamiętaj aby się odprężyć. Po wykonanym zabiegu zawiń się w ręcznik i ubierz się. Jeśli do masażu użyte zostały olejki, konieczny będzie prysznic. Pamiętaj, aby po masażu nie wybiegać od razu do domu, ale ochłonąć chwilę w poczekalni lub szatni żeby przyzwyczaić się do lekkości i rozluźnionych mięśni.

Tajski Masaż Grodzka

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − szesnaście =