Inżynier informatyk

W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma w mniejszym lub większym stopniu (z reguły w większym) swoją działalność opiera na działaniu komputerów. Takie czasy, nic nie poradzimy.

A co najlepsze – z biegiem czasu w coraz większym stopniu przyszłość firmy będzie zależeć właśnie od zaawansowania technicznego.Nie powinien dziwić więc fakt, że coraz większa ilość firma zatrudnia bądź planuje zatrudnić w swojej firmie jakiegoś inżyniera informatyka, który będzie odpowiedzialny za konserwację aktualnego sprzętu komputerowego oraz za jego aktualizowanie do wersji jak najbardziej na czasie. Właściwie można powiedzieć, że w każdej firmie powinien być przynajmniej jeden inżynier informatyk, zatrudniony na stałe. Ktoś może zapytać a po co mi inżynier informatyka na stałe?

Ponieważ nigdy nie wiadomo co i kiedy będzie potrzebować naprawy i być może przez dłuższy czas nic złego się nie będzie dziać, ale potem z drugiej strony wszystko się może sypnąć i wtedy za usługi zewnętrznej firmy informatycznej trzeba będzie zapłacić sporo pieniędzy…

A jeżeli chodzi o komputery to przeważnie zawsze jest coś do roboty, dlatego też pomysł zatrudnienia osoby jako inżynier informatyk nie jest wcale taki zły.