3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługi

Gra miejska – idealny pomysł na integrację pracowników

Gra miejska – idealny pomysł na integrację pracowników

Integracja pracowników to niezwykle ważny element funkcjonowania każdej firmy. Załoga, która dobrze się zna i rozumie, znacznie lepiej współpracuje ze sobą. To z kolei przekłada się na bardziej prężne i efektywne działanie przedsiębiorstwa oraz osiąganie sukcesów. Jedną z bardzo popularnych ostatnio form integracji personelu jest gra miejska. Na czym polega tego typu rozrywka?

Fabularne gry miejskie to niezwykle interesujące zabawy, które oparte są na przygotowanym wcześniej scenariuszu. Uczestnicy podzieleni są na drużyny, a każda z nich musi wykonać wieloetapowe zadania na terenie miasta w możliwie najkrótszym czasie. Wszystko to odbywa się na podstawie materiałów, rekwizytów i wskazówek otrzymanych od organizatorów. Gra miejska wymaga od biorących w niej udział osób dużego zaangażowania.

W wykonywaniu poszczególnych czynności niezwykle ważna jest spostrzegawczość, pomysłowość, pamięć, wyobraźnia, zręczność, precyzja i zdolność logicznego myślenia. Liczy się także spryt, umiejętność przewidywania i łączenia faktów, a także – ze względu na konieczność stałego przemieszczania się po mieście – dobra kondycja i orientacja w terenie. Ponieważ za wykonanie zadań odpowiedzialna jest cała drużyna, niezbędną sprawą jest współpraca wszystkich osób. Tylko dzięki połączeniu sił i porozumieniu można osiągnąć sukces, prawidłowo rozwiązując wszystkie zagadki i polecenia oraz doprowadzając zabawę do końca.

Bardzo ważne jest również to, że gra miejska jest przede wszystkim zabawą i rozrywką. Spędzenie w przyjemny sposób czasu z ludźmi, z którymi na co dzień obcuje się głównie zawodowo, pozwala na lepsze poznanie się, zacieśnienie więzi i dostarczenie pozytywnych wrażeń. Warto odwiedzić stronę firmy i sprawdzić, jakie scenariusze proponuje zainteresowanym tego typu integracją firmową. Firma oferuje również możliwość urządzenia afterparty po zakończeniu gry. Impreza przy muzyce wpłynie dodatkowo na proces integracji pracowników.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =