3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plTurystyka i rekreacja

Gdzie spędzić wczasy?

Gdzie spędzić wczasy?

Wycieczka na Kubę pozwoli nam na własnej skórze przekonać się, czemu o tym kraju mówi się, że jest to wyspa jak wulkan tętniąca. Kiedy przyjedziemy na Kubę będziemy bez wątpienia zaskoczeni atmosferą panującą na wyspie.

Dla osób chodź w minimalnym stopniu interesujących się historią, znany jest fakt doświadczeń politycznych, przed którymi musieli stawać od dziesiątek lat Kubańczycy. Walki o władzę, rewolucje, reżim komunistyczny – wszystko to na stałe odcisnęło się w życiu wyspy, a jeszcze kilka lat temu było codziennością. Komunizm właściwie jest jeszcze żywy, ślady reżimu możemy zobaczyć nie tylko w zachowaniach obecnych władz kraju, ale także na każdym kroku w kubańskich miasteczkach. Pomniki wodza – Fidela Castro, krążowniki szos na ulicach, nazwy placów i ulic, muzea nawiązujące do rewolucji i jej przywódców takich jak Che Guevara.

Wszystko to tworzy atmosferę, w której wyczuwa się dawną walkę i ucisk zwykłej ludności. A mimo to atmosfera na wyspie jest niezwykle gorąca. Podczas odbywania wycieczki na Kubę możemy być zaskoczeni otwartością ludzi, którzy ciągle śpiewają, śmieją się, chcą się przytulać, tańczyć. Porównując to ze stosunkiem Polaków do komunizmu, który minął już dwadzieścia lat temu, możemy być naprawdę mile zaskoczeni. Oczywiście zupełne inne życie panuje w miasteczkach kubańskich, a inne w kurortach. Turyści przybywający na wyspę w celu odpoczynku, wylegują się na pięknych złotych plażach nad turkusowym morzem, popijając egzotyczne drinki i korzystając z uroków ciepłego klimatu.

Wieczorami czekają na nich liczne kluby, w których rozbrzmiewa salsa i można naprawdę dobrze się bawić. Ale jeśli chcemy poznać ten kraj, to warto opuścić teren kurortu i wybrać się na wczasy na Kubie, po jej małych miasteczkach, jak i wielkich ośrodkach jak Hawana, czy Trinidad. Dopiero tam poczujemy magię tego kraju, który jest tak inny od tego, co znamy w Europie. Różnorodność wycieczki na Kubie sprawi, że będziemy zachwyceni wyjazdem i na pewno będziemy chcieli powrócić na tę gorącą, ciekawą wyspę.

Udostępnij