Drzwi wejściowe i bramy garażowe.

Jeśli posiadasz drzwi wejściowe starego typu, wykonane np. z płyty wiórowej, to warto zastanowić się modernizacją z kilku ważnych powodów: bezpieczeństwo, oszczędność kosztów ogrzewania i ograniczenie hałasu w mieszkaniu.

Nowoczesne drzwi wejściowe wykonane są z drewna lub w dużej mierze ze stali. Zarówno jedna technologia jak i druga jest o wiele bardziej bezpieczniejsza niż drzwi z dykty, czy paździerzu. Aby zapewnić ciepło przy drzwiach oraz ograniczyć hałas od zewnątrz, np. od strony klatki schodowej w systemach drzwiowych stosuje się wełnę mineralna i pianka poliuretanową. Te obco brzmiące materiały skutecznie zwiększą temperaturę oraz wyeliminują wszelkie hałasy.Ważne parametry nowo-montowanych drzwi to: grubość ok. 6 cm, odpowiednia warstwa izolacji. Jeśli decydujemy się wybrać drzwi antywłamaniowe muszą mieć certyfikat klasy C (wydawany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej).

Jeśli posiadamy samochód, to równie ważne jak drzwi wejściowe do domu, są drzwi do garażu, a konkretniej bramy garażowe. Wyróżniamy trzy rodzaje zależnie od systemu podnoszenia:

  • segmentowe
  • roletowe
  • uchylne

Ważne by dobrać do swoich potrzeb, z trzech podanych najtańsze wydają się być uchylne, ale jeśli potrzebujemy komfortu to istnieje możliwość wybrania segmentowych, czy roletowych gdzie otwieranie zazwyczaj jest automatyczne – na pilota.Podsumowując drzwi i brama garażowa, to często wizytówka i mówią one wiele o właścicielu. Jeśli nowe i zadbane – to właściciel troszczący się o bezpieczeństwo domu/mieszkania.