3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Transport i motoryzacja

Dobór odpowiedniej instalacji gazowej do Twojego modelu samochodu

Dobór odpowiedniej instalacji gazowej do Twojego modelu samochodu

Instalacje gazowe to rozwiązanie cieszące się dużym uznaniem wśród kierowców. Na montaż LPG decydują się przede wszystkim osoby, których praca opiera się na codziennym pokonywaniu wielu kilometrów, lub też często podróżujące. Co trzeba wiedzieć dobierając instalację gazową do swojego samochodu?

Jak wybierać instalacje LPG

Chcąc zdecydować się na instalację gazową nie warto z góry zakładać, że montaż będzie bardzo tani. Takie rozwiązanie prawdopodobnie okaże się rozczarowaniem, ponieważ tanie materiały zwykle wiążą się z drogimi naprawami. Na jakiej podstawie powinno się w takim razie wybierać mechanika, który zajmie się pojazdem? Podczas pierwszej rozmowy fachowiec powinien zebrać wiedzę na temat pojazdu, a dopiero później zaproponować konkretny rodzaj instalacji oraz podać cenę usługi.

Podczas dobierania odpowiedniego rodzaju instalacji mechanik zwraca uwagę przede wszystkim na model pojazdu oraz jego silnik, jednak to nie jedyne kryteria. Istotne jest także to w jaki sposób samochód jest wykorzystywany na co dzień. To ważne, ponieważ w przypadku, gdy pojazd jest używany przede wszystkim na autostradach, drogach szybkiego ruchu, czy w ruchu miejskim, części instalacji powinny być najwyższej jakości.

Ważne jest także to, by zdawać sobie sprawę, że niektóre silniki są stosunkowo delikatne, a tym samym nie będą dobrze znosić faktu, że instalacja LPG została niepoprawnie zamontowana. W takim przypadku należy zdecydować się na większy wydatek i zainwestować w droższą instalację LPG, która jednak sprawi, że parametry jej pracy będą podobne do tych działających z tradycyjnym paliwem. Oczywiście dobry mechanik z pewnością poinformuje o tym klienta.

Oszczędności?

Jak już wspomniano decydując się na autogaz nie należy szukać oszczędności, ponieważ może się to negatywnie odbić na działaniu instalacji. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj nie ma także konieczności montowania najdroższych możliwych komponentów, ponieważ instalacja gazowa w ostatecznym rozrachunku ma sprzyjać oszczędzaniu, a nie podziwianiu najbardziej nowoczesnych rozwiązań.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 7 =