3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

Czym charakteryzuje się kawa brazylijska?

Czym charakteryzuje się kawa brazylijska?

Każdy miłośnik kawy doskonale wie, że istnieje wiele rodzajów kaw. W zależności od kraju pochodzenia czy sposobu uprawy, zyskuje ona odmienne właściwości. Może być ona słodka, z aromatem czekolady, czy też lekko kwaskowa, z wyraźnie wyczuwalnymi nutami owocowymi. Jedną z kaw cieszącą się ogromną popularnością jest kawa brazylijska. Jakie ma właściwości i dlaczego warto ją wybrać?

Uprawa kawy brazylijskiej

Kawa z Brazylii jest niezwykle popularna na całym świecie. Nic dziwnego – kraj ten jest największym producentem ziaren kawy na świecie. Dzięki stosowaniu różnych technik uprawy i sposobów zbiorów i przetwarzania, z Brazylii można pozyskać najróżniejsze kawy – od tych najbardziej znanych, na każdą kieszeń, aż po te z segmentu premium.

Co czyni kawę brazylijską tak wyjątkową? Przede wszystkim jest to zasługa umiejscowienia jej upraw. Znajdują się one dość nisko, na wysokości sięgającej maksymalnie 1200 m n.p.m. Dzięki temu zyskuje ona niezwykłą łagodność, a zarazem niską kwasowość.

 Co charakteryzuje kawę z Brazylii?

Kawa brazylijska jest bardzo często wybierana przez miłośników klasycznych aromatów. Ze względu na posiadanie czekoladowo-owocowych nut smakowych jest bardzo często polecana osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym aromatycznym naparem. Delikatna, subtelna zachwyci nawet najbardziej wymagających koneserów kawy.

Gdzie kupić kawę brazylijską?

Ze względu na fakt, że kawa brazylijska jest najczęściej spotykanym rodzajem kawy, można ją znaleźć niemal w każdym supermarkecie. Jest też ona bardzo często bazą dla włoskich mieszanek wykorzystywanych do stworzenia idealnego espresso. Gdzie zatem kupić kawę brazylijską, by zyskać pewność zakupu wysokogatunkowego produktu, który posiada wszystkie walory smakowe? Najlepiej zdecydować się na ofertę małych palarni kaw czy specjalnych sklepów z kawą, które sprowadzają wysokiej jakości ziarna z zaufanych plantacji, które bardzo często są prowadzone przez rodziny od wielu pokoleń. Daje to gwarancję ziaren kawy w najlepszym możliwym wydaniu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 14 =