3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Codzienna pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów

Włosy, podobnie jak i każda inna część ciała, wymagają codziennej higieny i odpowiedniej pielęgnacji. Na rynku dostępne są kosmetyki do włosów, które pomogą zachować ich naturalne piękno i uchronią je przed zniszczeniem. Seria Jantar zawiera pełen wachlarz kosmetyków, które zapewniają kompleksową ich ochronę. Sprawdźmy, jak pielęgnować włosy.

Co jest istotne w przypadku higieny włosów?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny działać na kilku płaszczyznach. Ważna jest zarówno ochrona włosa, jak i jego stymulacja. Odpowiednie preparaty powinny przede wszystkim stymulować włosy do wzrostu, przeciwdziałać ich wypadaniu oraz stanowić dla nich naturalną odżywkę. Kolejną płaszczyzną, na której powinny działać naturalne kosmetyki do włosów, jest zapewnienie odpowiedniego przebiegu procesów fizjologicznych skóry. Regeneracja skóry ma usprawnić metabolizm i przyczynić się do dotlenienia cebulek, co sprawi, że włos stanie się lśniący i mniej podatny na uszkodzenia. Kolejnym celem stosowania kosmetyków do włosów, jest również zabezpieczenie ich przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, tak, by włos się nie rozdwajał, zachowywał grubość i połysk.

Do włosów suchych i zniszczonych

W linii kosmetyków Jantar znajdziemy specjalny pakiet, na który składają się naturalne kosmetyki do włosów zniszczonych. W skład zestawu wchodzi: szampon, odżywka oraz mgiełka. Preparaty zostały wyprodukowane na bazie wyciągu z bursztynu. Szampon, poza wyciągiem z bursztynu, został wzmocniony o witaminy A, E, F i naturalny probiotyk Inutec. Jego używanie zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem słońca, odżywia i regeneruje zniszczone włosy, zapewniając im miękkość i połysk. Mgiełka o charakterze nawilżająco-ochronnym, została dodatkowo wzbogacona o proteiny pszeniczne, które wykazują działanie ochronne przed wysuszaniem włosa, a także nawilżają jego strukturę. Zawarty w mgiełce wyciąg z zielonej herbaty odżywia skórę, a d-pantenol wzmacnia keratynę, przyczyniając się do pogrubienia zniszczonego włosa. Przeznaczeniem odżywki jest przeciwdziałanie wypadaniu włosów oraz stymulacja do ich wzrostu.

Do włosów farbowanych

Codzienna pielęgnacja włosówW serii kosmetyków Jantar znajdziemy również szampon, którego specjalnym przeznaczeniem są włosy farbowane. Kosmetyk zawiera bazę UV Protection System, której celem jest przeciwdziałanie utracie koloru włosów i wzmocnienie jego trwałości. Stosowanie szamponu zapewnia podtrzymanie świeżości koloru i połysku włosów przez długi okres. Poza zapewnieniem naturalnej głębi barwy włosa, zawarta w szamponie inulina wpływa na nawilżenie włosów i zapewnienie im witalności.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 7 =