Ślub to wyjątkowy dzień, wraz z wieczorem panieńskim (kawalerskim) i poprawinami może trwać 3 dni, tymczasem przygotowania do niego najczęściej trwają kilka do kilkunastu miesięcy.
Ślub – jak wszystko zaplanować krok po kroku
Jeśli chcemy, by ślub był niezapomniany dla pary młodej i jej gości, to trzeba wszystko zaplanować perfekcyjnie. Nie ma tu miejsca na improwizację i zostawiania na ostatnią chwilę. Najlepiej sporządzić sobie plan działań:
- ustalenie daty ślubu,
- zarezerwowanie lokalu,
- zarezerwowanie zespołu (ewentualnie DJ),
- zarezerwowanie fotografa,
- wybór sukni i garnituru dla Pary Młodej,
- wybór zaproszeń i innych drobiazgów.
Data ślubu i rezerwacja lokalu
W zasadzie nie jest problemem, zarówno w USC, jak i kościele, terminy nie są odległe. Bardzo często jednak trzeba dostosować datę ślubu do rezerwacji lokalu, bo te mogą wynosić nawet dwa lata w najpopularniejszych miejscach. W zależności od potrzeb i możliwości do wyboru pary młode mają:
- restauracje (przyjęcia kameralne),
- domy weselne (wymagają dużego zaangażowania),
- śluby plenerowe,
- ślub w pałacu.
Dwa ostatnie warianty, podobnie jak w latach poprzednich, będą najbardziej trendy w 2019 roku. Ich zaletą jest niepowtarzalność i elegancja. Wesele w pałacu można połączyć ze ślubem cywilnym w plenerze. Taką opcję oferuje większość pałaców organizujących wesela, np. Pałac Domaniowski. Dodatkową zaletą wyboru wesela w pałacu jest możliwość zlecenia dodatkowych usług (oczywiście po konsultacji), czyli zespołu, DJ, fotografa. Pałac zapewnia także pełną oprawę – wystrój wnętrza, dekorację samochodu, noclegi dla Pary Młodej i gości, transport z kościoła. Taka wersja organizacji wesela jest nieco droższa (chociaż niekoniecznie), ale zaoszczędza parze młodej mnóstwo czasu i pozwala się jej skupić na wyborze strojów.
Nie ulega wątpliwości, że ślub w pałacu lub dworku będzie ślubem niepowtarzalnym. Zabytkowe wnętrza, bogaty wystrój wnętrz, sale balowe pozwolą Pannie Młodej poczuć się jak księżniczce.