3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

5 rzeczy, których nie może zabraknąć w hotelu

5 rzeczy, których nie może zabraknąć w hotelu

Decydując się na spędzenie nocy w hotelu o wysokim standardzie, oczekujemy zapewnienia odpowiednich warunków oraz nienagannego serwisu. Pokoje hotelowe powinny zapewniać gościom standardowe wyposażenie, charakterystyczne dla coraz większej liczby hoteli. Poznajcie 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w hotelu.

1. Pościel hotelowa

W standardowym wyposażeniu hotelu nie może zabraknąć świeżej pościeli, która powinna być nienagannie czysta. Pościel hotelowa powinna być zatem wyprana wcześniej w pralni chemicznej, która gwarantuje najwyższą czystość oraz świeżość. Łóżko powinno być zasłane według ogólnych standardów hotelu.

2. Ręczniki hotelowe

Podobnie jak w przypadku pościeli, ręczniki hotelowe należą do głównych elementów wyposażenia pokoi hotelowych, których nie może zabraknąć. Spędzając noc w hotelu możemy być pewni, że ręczniki również zostały wcześniej poddane czyszczeniu chemicznemu, które zabija bakterie i inne drobnoustroje.

3. Szlafrok do hoteli

Do tej pory jedynie w luksusowych hotelach zapewniano gościom dostęp do szlafroków hotelowych. Obecnie coraz więcej podobnych miejsc decyduje się na doposażenie pokoi w szlafroki, podnosząc tym samym swój standard. Jest to bowiem niezbędny element, aby móc czuć się w hotelu w pełni komfortowo i wygodnie. 

4. Przybory toaletowe

W hotelowych łazienkach często spotkać można, oprócz miniaturowych mydełek hotelowych, równie małe opakowania szamponów, żeli pod prysznic czy balsamów. W luksusowych, 5-gwiazdkowych hotelach spotkać można niekiedy próbki perfum takich jak Hermes czy Bulgari. Niekiedy w hotelowej łazience czekać na nas będą również szczoteczki do zębów. Co ważne, te elementy wyposażenia pokoju hotelowego możemy zabrać ze sobą do domu.

5. Kapcie

Coraz częściej na wyposażeniu pokoi hotelowych spotkać można kapcie, a w przypadku, gdy w hotelu znajduje się SPA, możemy liczyć nawet na dwie pary. W przeciwieństwie do pościeli, ręczników i szlafroków, kapcie możemy zabrać ze sobą do domu, nie martwiąc się konsekwencjami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =