3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

3 najlepsze restauracje w Krakowie serwujące dania bez glutenu!

3 najlepsze restauracje w Krakowie serwujące dania bez glutenu!

Gluten to mieszanka białek roślinnych występująca w bielmie zbóż. Występujący w owsie, pszenicy lub jęczmieniu, jest powodem licznie występujących alergii. Unikanie glutenu stało się nie tylko modne, ale również konieczne, aby nie doprowadzać do przykrych dolegliwości zdrowotnych w przypadku nadwrażliwości organizmu.

Na całym świecie jest wiele restauracji oferujących dania bezglutenowe.

W Krakowie najlepsza z nich to między innymi Restauracja Pod Baranem. Jest to jedna z najlepszych w Polsce restauracji, nagrodzona Przewodnikiem Michelin. Od czasu założenia zyskała wielu stałych klientów, którzy cenią sobie naturalne i świeże składniki.

Antyczne meble i wszechobecne dzieła sztuki tworzą niepowtarzalny klimat. To przytulny zakątek na wyjątkowy obiad lub chwilę z bliskimi. Specjalnością restauracji Pod Baranem jest dobre jedzenie kuchni polskiej z domieszką dań europejskich. Przez wielu klasyfikowana jako najlepsza restauracja szczyci się przygotowywanymi na bieżąco daniami oraz bogatym menu dla osób niejedzących glutenu. Nie używają półproduktów, a potrawy są przygotowywane od razu po dostarczeniu zamówienia. Pomimo swojego klasycznego stylu restauracja poszła z duchem czasu i można rezerwować miejsca poprzez stronę internetową.

Kolejną restauracją z Krakowa jest Zielona Kuchnia. Oferująca catering dietetyczny z licznymi rabatami. W skład dań dietetycznych wchodzi wiele świeżych składników oraz ziół dopełniających całość. Dodatkowo dostępnych jest też wiele promocji dla klientów. Przyrządzane ryby na różne sposoby skłonią do zdrowego żywienia nie jednego laika, a elegancki wystrój sprawia, że jest to dobre miejsce na spotkania biznesowe w towarzystwie zdrowych produktów.

Veganic Restaurant to następna restauracja oferująca dania bezglutenowe. Ceniąca sobie zdrowie i smak, a także świeżość potraw. Odznacza się wyjątkowym stylem i atmosferą wnętrza, idealne na lunch lub spotkania w grupie znajomych. Oferująca egzotyczne i klasyczne drinki zapewni rozrywkę na niejeden wieczór, a rankiem orzeźwi smakiem organicznej kawy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 2 =